Про це повідомляють у репортажі The Economist.
“За наказом зі столиці цей район було посилено підрозділами національної гвардії та десятком нових контрольно-пропускних пунктів. Офіцери швидко змінюються, а це означає, що (організаторам переправ, – ред.) з будь-ким із них складно розвивати ділові відносини”, – пише видання.
Водночас місцеві організатори переправ розповіли, що 30-40 осіб на день все одно переправляються. Однак прикордонна служба України не підтверджує ці цифри. Її прессекретарка Леся Федорова каже, що нові прикордонні засоби захисту, датчики і дрони зупиняють сімох із десяти, перш ніж чоловіки дістануться до річки.
Проте видання поспілкувалося з українцем Матвієм, якому вдалося перетнути кордон.
“Він достатньо надивився на “сафарі” у своєму місті на заході України, де військові нишпорять вулицями в пошуках потенційних новобранців. Матвій усе ще вірить у свою країну, стверджує він. Після війни вона може знову піднятися. Але це буде без нього: “Країна для мене більше не існує. Шляху назад немає”.
Через посилення контролю за річкою Тиса ухильники все частіше віддають перевагу гірським маршрутам до Румунії.
При цьому, місцеві контрабандисти переключилися з торгівлі сигаретами на переправлення українських чоловіків за кордон. Один із них стверджує, що тільки після Великодня нелегально переправив через кордон 96 осіб.