Російські окупанти можуть активізувати наступальні дії та ракетні атаки на Україну, використовуючи проміжок часу до прибуття нового пакету військової допомоги від США.
Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни.
20 квітня Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт про додаткові асигнування, що передбачає виділення Україні близько 60 млрд доларів допомоги.
Тепер законопроєкт має схвалити Сенат і підписати президент США Джо Байден, перш ніж допомога почне надходити.
Зазначається, що ці вимоги, а також логістика доставки американської допомоги до лінії фронту в Україні, ймовірно, означатимуть, що надана допомога не почне впливати на ситуацію на лінії фронту протягом декількох тижнів.
Аналітики вважають, що ситуація на фронті, ймовірно, буде погіршуватися протягом цього часу, особливо якщо росіяни посилять атаки, щоб скористатися часовим«вікном» до прибуття нової американської допомоги.
В ISW зауважили, що українські війська можуть зазнати деяких невдач у тижні перед прибуттям американської допомоги. Водночас ця допомога дозволить Україні стабілізувати фронт та призупинити наступ РФ, проте лише за умови швидкого надходження.
Загроза оперативно значущого російського наступу в найближчі тижні залишається, хоча українське командування може мати більшу свободу дій, беручи на себе короткострокові ризики, пов’язані з вичерпуванням запасів, пише ISW.
За даними ISW, окупанти, ймовірно, активізуються на фронті, а також посилять ракетні та дронові атаки протягом наступних тижнів. Крім того, війська РФ продовжують інтенсивні атаки у деяких районах, оскільки вони намагаються використати аномально суху весняну погоду.
При цьому експерти стверджують, що росіяни досягли лише тактичних успіхів за пів року погіршення ситуації в Україні та навряд чи зможуть досягти прориву, який би зруйнував лінію фронту.
Проте окупанти все ще можуть досягти оперативно значущих успіхів, віддаючи перевагу тим ділянкам фронту, де українська оборона виглядає нестабільною, зокрема, на захід від Авдіївки, або ділянкам, де російські сили знаходяться в межах досяжності оперативно значущих цілей, як, наприклад, біля Часового Яру.
Раніше повідомлялось, що Сенат США у вівторок, 23 квітня, розгляне законопроєкт про допомогу Україні, схвалений Палатою представників.